klein lettertype groot lettertype groter lettertype
 Het tuindoosje voor echte tuinliefhebbers!
Minimize


Bemesting van tuinen

Tuin
Sommige planten doen het goed in de tuin, andere niet. De ene bodem is dan ook de andere niet. Om onaangename verrassingen te vermijden kan je bij de Bodemkundige Dienst terecht voor een grondontleding.

Hoe dit allemaal in zijn werk gaat? Je neemt een bodemstaal van je tuin volgens de handige werkwijze beschreven in het tuindoosje en post het met de staalenvelop. Onderaan deze pagina vind je een lijst met uitleenadressen voor staalnameboren. Het bodemonderzoek gebeurt vervolgens in ons laboratorium.
Het standaardonderzoek omvat een analyse van de zuurtegraad, de grondsoort, het humusgehalte en de aanwezigheid van diverse voedingselementen. Zo komen we te weten hoe rijk of arm de bodem precies is. Indien gewenst, speuren we ook naar resten van zware metalen.

Voor de aanleg van een nieuwe tuin kan je apart advies vragen voor een gazon, siertuin en groententuin. Wie zelf compost maakt om er zijn tuin mee te bemesten kan bij ons terecht om er de bemestingswaarde van te laten analyseren.

Na ongeveer twee weken is het onderzoeksverslag klaar. Daarin staat naast het laboresultaat ook een streefgetal vermeld. Op die manier ontdek je in één oogopslag voor welke voedingsstoffen er een tekort is en voor welke er een reserve in de bodem aanwezig is. Uiteraard vermelden we ook een eventueel onevenwicht in de verhoudingen tussen de diverse voedingsstoffen.

Tot slot vermeldt het verslag een gedetailleerd en professioneel bemestingsadvies voor drie jaren. De moeite voor dit alles is te verwaarlozen in vergelijking met wat de gevolgen kunnen zijn van een foutieve bemesting. Bovendien krijg je met het advies een hele reeks tips gratis meegestuurd op maat van het bodemonderzoek van je eigen tuin.

Veel succes!

Klik hier voor een bestelling tuindoosje of voor vragen hieromtrent.

tuindoosje

 

Uitleenadressen voor staalnameboren

 

Postcode

Contact

1300 Wavre SPB Wavre, tel. 010/84 65 55, Chaussée de Namur 88 (3G)
1755 Oetingen Werner Van Laethem, tel. 0475/80 45 89, vanlaethemw@skynet.be
1840 Londerzeel Matthias Van Buggenhout, tel. 0479/64 98 08, mvanbuggenhout@bdb.be
2200 Herentals Guy Van Looy, tel. 0498/70 09 28, fax 014/41 86 16, guy.van.looy@skynet.be
2243 Pulle Jef De Schutter, tel. 0493/25 73 76, jdeschutter@bdb.be
2300 Turnhout Agro Vangeel, tel. 014/85 26 51, info@agrovangeel.be
2430 Eindhout Kris Vermeulen, tel. 0496/25 73 99, vermeulen.kris@aveve.be
2460 Kasterlee Stijn Van Gorp, tel. 0490/45 04 04, svangorp@bdb.be
2460 Tielen Frans Marcelis, tel. 0479/80 85 06
2470 Retie Jozef De Schutter, tel. 0497/48 73 17, deschutter.jos@aveve.be
2650 Edegem Van Den Bergh Maalderij BVBA, tel. 03/457 03 26
2811 Leest Kristof Selleslagh, tel. 0479/50 96 31, kselleslagh@bdb.be
2960 St-Lenaarts Van Gastel-Renders bvba, tel. 0478/24 16 37, vangastel.johan@aveve.be
2990 Wuustwezel Raf Van Santvliet, tel. 0474/99 59 38, fax 03/236 03 74, rvansantvliet@bdb.be
3001 Heverlee Hoofdkantoor Heverlee, tel. 016/31 09 22, fax 016/22 42 06, info@bdb.be, W. De Croylaan 48
3060 Korbeek-Dijle Tine Van Neck, tel. 0487/51 64 22, tvanneck@bdb.be
3080 Tervuren Hilde Vandendriessche, tel. 0476/90 76 27, hvandendriessche@bdb.be
3370 Boutersem Mia Tits, tel. 0473/78 46 64, mtits@bdb.be
3390 OLV Tielt Jan Bries, tel. 0473/93 86 12, jbries@bdb.be
3460 Bekkevoort Davy Vandervelpen, tel. 0473/82 19 58, dvandervelpen@bdb.be
3472 Kersbeek-Miskom Willy Coppers, tel. 0495/77 34 62, wcoppers@bdb.be
3670 Meeuwen Aegten nv, tel. 0473/29 08 02, ontledingen@aegten.be
3724 Vliermaal Stefan Wauters, tel. 0477/52 38 82, wauters.stefan@aveve.be, Tongersesteenweg 392
3840 Borgloon Willy Claesen, tel. 0473/41 35 44, claesen.willy@gmail.com
3870 Veulen Stefan Wauters, tel. 0477/52 38 82, wauters.stefan@aveve.be Bredeweg 1
3960 Bree Hubert Haels, tel. 0497/13 68 96, hhaels@bdb.be
5000 Namur Jonathan Dardenne, tel. 0498/23 72 48, jdardenne@bdb.be
5081 Meux Guillaume Tock, tel. 0494/07 03 01, gtock@bdb.be
8640 Woesten Marnick Lauwers, tel. 0477/34 54 47, fax 057/48 59 01, mlauwers@bdb.be
8710 Wielsbeke Rebecca De Lavie, tel. 0478/90 93 89, rdelavie@bdb.be
8800 Roeselare BDB Roeselare, tel. 051/20 54 00, rdelavie@bdb.be
8800 Roeselare Martin Devriendt, tel. 0478/29 16 13, mdevriendt@bdb.be
8800 Roeselare Desaele - De Loof, tel. 051/22 39 01, info@desaele-deloof.be
8810 Lichtervelde Michel Ghyselen, tel. 051/72 34 42
8850 Ardooie Kristof Delarue, tel. 0478/49 59 56, kdelarue@bdb.be
8940 Wervik Kris Morel, tel. 0485/02 90 42, fax 056/31 18 92, kmorel@bdb.be
8970 Poperinge Frans Himpens, tel. 0498/45 40 78, frans.himpens@telenet.be
9810 Nazareth Dieter Thienpont, tel. 0475/31 09 66, dieterthienpont@hotmail.com
9950 Waarschoot Joris De Witte, tel. 0497/10 50 05, jdewitte@bdb.be
9980 Sint-Laureins Stefan Demuyt, tel. 0479/64 98 08, fax 09/373 96 68, stefan.demuyt@belgacom.net
9990 Maldegem Frans Lambert, tel. 0496/27 93 07, flambert@bdb.be
Bezoekers vandaag: 8873   Aantal bezoekers momenteel on-line: 85