Ga verder naar de inhoud

Thesisprijs voor onderzoek naar maaimeststoffen Jasper van Opstal

25 januari 2023

De thesisprijs voor biologische en agro-ecologische landbouw en voeding van het Vlaams BioKennisNetwerk ging dit jaar naar Jasper van Opstal. Jasper is student aan de faculteit biowetenschappen van KU Leuven en werd in zijn onderzoek begeleid door Helena Vanrespaille, onderzoeker bij de Bodemkundige Dienst van België. Annemie Elsen en directeur Hilde Vandendriessche van de Bodemkundige Dienst waren zijn thesispromotoren.

In de thesis onderzoekt Jasper de haalbaarheid van maaimeststoffen; gewassen die gemaaid en gehakseld worden om vervolgens als vorm van plantaardige bemesting te dienen. Het onderzoek stelt de vraag in welke mate de vorm en het tijdstip van toedienen van de maaimeststof invloed hebben op de beschikbaarheid van stikstof voor het gewas. De samenstelling van verse en ingekuilde luzerne is een eerste grote verschil dat bovenkomt: het gehalte aan droge stof en de nutriëntengehaltes blijken veel hoger bij ingekuilde luzerne. Ook het maaitijdstip en de tijd van inkuilen blijken van invloed.

Lees meer over deze thesisprijs kan je op de website van VILT.

Gerelateerde artikels

Analyse eieren caroussel

Nieuw: PFAS-analyse op eieren

24 april 2025

De Bodemkundige Dienst van België test uw bodem, water of eieren op de aanwezigheid van PFAS. Voor meer informatie, kan u bij ons terecht op info@bdb.be

KIHO website

De Bodemkundige Dienst op je televisie

14 oktober 2024

Zag jij BDB-ers Nawfal en Joris ook voorbijkomen op televisie?

We namen deel aan het televisieprogramma 'Kan ik het ook', te zien op vtm. Een van de presentatoren trok met Joris naar het veld om een bodemstaal te nemen en het daarna met Nawfal te analyseren in het labo.

Nieuwe erkenning

Nieuw! Erkenning voor analyse PFAS in Bodemverbeterend middel

25 juli 2024

Het laboratorium van de Bodemkundige Dienst van België is sinds 1 juni 2024 erkend voor de analyse van PFAS in meststoffen/bodemverbeterende middelen